Skip to content

Kliniczne leczenie zatruć i przedawkowania narkotyków

2 lata ago

731 words

W coraz bardziej technologicznym świecie ludzie są przyciągani do zewnątrz, ekologicznej żywności i weekendowych wypadów dla egzotycznych grzybów. W ten sposób są narażone na jad węża, botulizm i śmiertelne hepatotoksyny. Kiedy szukamy politycznej dominacji, bronią wojenną są bomby nuklearne, środki biologiczne i złe mikstury, takie jak gaz nerwowy. Gdy farmaceutyczni naukowcy wypuszczają coraz silniejsze środki łagodzące wysokie ciśnienie krwi, arytmie, depresję, zatkane prostaty i wszystko inne, co nas dolega, fiolki na pigułki siedzą w apteczce czekając, aż dociekliwe dziecko lub ponury dorosły łyknie garści. Praca w Ameryce Środkowej w fabrykach i gospodarstwach rolnych, wdychanie lub wchłanianie metali ciężkich, szkodliwych oparów, pestycydów i innych przemysłowych chemikaliów. Nastolatki wkładają słuchawki i wyobrażają sobie muzykę rockową jako niebiańską komunikację, z pomocą marihuany, LSD i markowego leku w tym miesiącu. Palimy papierosy, nadużywamy narkotyki, użądlamy pszczołami, wybielamy skórę, poddajemy się chemioterapii, szukamy ziołolecznictwa i poddajemy działaniu tlenku węgla w igloo. Czy podoba Ci się to, czy nie, toksyny są wszechobecne. Trzecie wydanie Clinical Managment zatruć i przedawkowania narkotyków instruuje lekarza o głównych kwestiach związanych z narażeniem na naturalne i sztuczne toksyny, a także zapewnia kompleksowe podejście do zarządzania klinicznego. Tematyka jest na tyle różnorodna, że redaktorzy mądrze zdecydowali się na uniknięcie zwykłej arbitralnej jednolitości formatu rozdziału, która może zahamować kompleksową dyskusję. Zasadnicze informacje kliniczne nie są przytłoczone wymaganymi opisami wzorów chemicznych i kinetyki leków. Niektóre rozdziały, takie jak te dotyczące zatrucia tlenkiem węgla, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne i leki przeciwpsychotyczne, są tak liczne, jak w literaturze. Wielu uczestników jest uznawanych za najlepszych w swoich dziedzinach. Książka jest logicznie zorganizowana i dobrze czyta. Podobnie jak w poprzednich edycjach, trzecia edycja będzie przydatna dla lekarzy w nagłych wypadkach, lekarzy intensywnych terapii, hospitalizowanych, internistów, lekarzy rodzinnych, toksykologów klinicznych, lekarzy medycyny pracy i praktyków zdrowia publicznego.
Moje ogólne wrażenie, że książka jest wystarczająco dobra, aby nosić oznaczenie standardu , ale są braki. Wybrane tematy obejmują wszystkie główne kategorie toksykologii, ale brakuje niektórych przedmiotów, takich jak leki nadużywające (wzmacniacze wydajności) i testy narkotykowe u sportowców. Cała przednowoczesna historia trucizn przedstawiona jest w sześciu krótkich akapitach. Wiele kolorowych obrazów jest złej jakości, zasadniczo rozmyte lub wyprane. Dlaczego został wybrany niezidentyfikowany i prawdopodobnie nietoksyczny gatunek meduzy ( bez nazwy ). Sporadyczna medyczna tragedia występuje, gdy aktywowany węgiel drzewny zostaje wtłoczony przez sondę nosowo-żołądkową, która została przypadkowo umieszczona w tchawicy lub oskrzelu; ta komplikacja zasługuje na omówienie leczenia i technik zapobiegania. Są przypadki, w których przydatne byłyby odsyłacze, takie jak dyskusja dotycząca grzybów w rozdziale o hepatotoksynach do rozdziału o grzybach. Nie ma żadnej wzmianki, za lub przeciw, o użyciu wstrząsu elektrycznego w leczeniu jadowitego snakebite (Nawiasem mówiąc, nie rób tego.) Indeks nie jest wyczerpujący. Klinicysta w oddziale ratunkowym, który spotyka ofiarę z cyjanotą i śpiączką z butelką szatni (azotyny), nie znalazłby jej w spisie. Lek jest wymieniony, ale nie omówiony, w rozdziale o nadużywaniu substancji lotnych, skąd czytelnik jest odsyłany z powrotem do rozdziału dotyczącego methemoglobinemii w rozdziale o hematologicznych konsekwencjach zatrucia. Dlatego do celów leczenia w nagłych wypadkach niezbędny jest komputer z informacją Poisondex. Wreszcie dyskusja na temat leków ziołowych jest zaniżona i zasługuje na ekspansję.
Żyjemy w czasach ekspozycji i rosnącej złożoności świadomości i odpowiedzialności konsumentów. Dzięki ulepszonemu monitorowaniu i raportowaniu, wybuch zapalenia żołądka i jelit wywołany przez serotyp Escherichia coli O157: H7 może skupić uwagę w ciągu kilku godzin na lekarzach, którzy muszą być klinicznie zdeterminowani i zorientowani w mediach. W czasach łatwych podróży po świecie i niepokojów politycznych, system opieki zdrowotnej musi odpowiadać z jednakową zręcznością, aby sarin mógł w nim przebywać w metrze lub w ekwipunku na tacce z posiłkiem. Ta książka jest zatem zarówno nieocenionym zasobem, jak i kluczowym składnikiem literackiego uzbrojenia, niezbędnego do dostarczenia klinicyście informacji, które w innym przypadku nie byłyby łatwo dostępne.
Paul S. Auerbach, MD
MedAmerica, Oakland, CA 93612

[patrz też: citalopram, amiodaron, bifidobacterium ]
[podobne: cystis epidermalis, serwatka z mleka owczego, allegro tangle teezer ]

0 thoughts on “Kliniczne leczenie zatruć i przedawkowania narkotyków”