Skip to content

kolonoskopia nfz gdańsk czesc 4

2 lata ago

281 words

W porównaniu z pacjentami bez przypadku, pacjenci mieli niższą medianę oceny Apgar w ciągu jednej minuty, wyższą medianę wyniku w zakresie fizjologii ostrej noworodków oraz dłuższe okresy leczenia całkowitym żywieniem pozajelitowym, emulsją lipidową i lekami przeciwdrobnoustrojowymi; częściej mieli również cewnikowanie żył centralnych lub tętniczych przez dłuższy okres i częściej byli narażeni na działanie pielęgniarki A lub pielęgniarki B (tabela 1). Kiedy ocenialiśmy niezależne znaczenie każdego z tych czynników ryzyka za pomocą analizy wieloczynnikowej, tylko wyższy Wynik dla Fizjologii Ostrej Noworodków, cewnikowanie tętnic przez ponad dziewięć dni i ekspozycja na pielęgniarkę A pozostawały znaczące (Tabela 2). Praktyki prania ręcznego i badania kulturowe
Pięćdziesiąt cztery pielęgniarki, 4 praktykujących pielęgniarki, 15 funkcjonariuszy domu, 2 lekarzy prowadzących, 4 techników, sekretarz i pracownik opieki społecznej wypełniali ankiety do mycia rąk. Dwóch respondentów zgłosiło łuszczycę, 3 egzemy, 2 łojotok i 26 innych chorób skóry. Pranie ręczne przed i po kontakcie z pacjentami wykonano od 50% czasu (zgłoszonego przez respondenta) do 100% czasu (zgłoszonego przez 48 respondentów). Najczęstsze przyczyny braku mycia rąk przez 100 procent czasu to dziecko potrzebuje natychmiastowej uwagi (21 procent), zbyt zajęty (15 procent) lub ręce zbyt spierzchnięte lub suche (7 procent). Odległość między inkubatorami a urządzeniami do mycia rąk była odpowiednia. Zaobserwowano, że pracownicy opieki zdrowotnej umyli ręce przed i po kontakcie z pacjentem znacznie częściej po odbytym szkoleniu i podaniu kwestionariusza do mycia rąk (po interwencji procedury były właściwie przestrzegane w 27 z 32 przypadków, które powinny mycie rąk, w porównaniu z 15 z 46 przed interwencją, P <0,001).
Badanie punktowe wszystkich niemowląt i pielęgniarek w jednostce przy zmianie zmiany w dniu 27 lutego 1995 r. Wykazało, że oprócz 15 pacjentów z przypadkami, 9 z 23 niemowląt (39 procent) i z 9 pielęgniarek (pielęgniarka C ) (11 procent) miało kultury pozytywne dla M. pachydermatis. Dwanaście z 39 zwierząt domowych pracowników służby zdrowia (31 procent) miało kultury pozytywne; wszystkie inne zwierzęta miały negatywne kultury.
Molekularne pisanie
Rycina 2. Rycina 2. Wzory elektroforetyczne z pulsem pola elektrycznego z enzymem restrykcyjnym Hae III w M. pachydermatis Izolaty od niemowląt w przedszkolu intensywnej opieki. Ścieżka pokazuje standardy wielkości molekularnej (drabina lambda), ścieżkę 2 izoluje od pachwiny Baby 1, ścieżkę 3 izoluje od twarzy Baby 1, ścieżkę 4 izoluje od pachwiny Baby 2, ścieżkę 5 izoluje od pachwiny Baby 3, linia 6 wyizolować z krocza Baby 3, a ścieżkę 7 wyodrębnić z twarzy Baby 4. Wszystkie ścieżki mają identyczne wzory prążków (M. pachydermatis szczep B).
Rycina 3. Rycina 3. Wzory elektroforetyczne z pulsem pola elektrycznego z enzymem restrykcyjnym Hae III w M. pachydermatis Izolaty od niemowląt w paskach dla pielęgniarek i pracowników ochrony zdrowia. Ścieżka pokazuje izolat od ucha psa 1, szczep D; ścieżkę 2 wyizolować z ucha psa 2, szczep B; ścieżkę 3 wyizolować z ucha psa 3, szczep A; ścieżkę 4 wyizolować z ucha psa 4, szczep A; ścieżka 5 izoluje od pachwiny Baby 5, szczep A; ścieżka 6 izoluje od pachwiny Baby 5, szczep B; ścieżka 7 izoluje od pachwiny Baby 1, szczep B; ścieżka 8 izoluje od grzbietu Baby 1, szczep B; ścieżka 9 wyizolować z krocza Baby 1, szczep B; i ścieżkę 13 wyizolować z ucha psa 5, szczep C
[hasła pokrewne: disulfiram, bisoprolol, Leukocyturia ]
[przypisy: złoto koloidalne, żółty stolec, szkoła muzyczna inowrocław ]

0 thoughts on “kolonoskopia nfz gdańsk czesc 4”