Skip to content

Ubezpieczenie zdrowotne i opieka paliatywna

2 lata ago

322 words

Niedawno dopuściłem dwóch pacjentów do szpitala na opiekę paliatywną. Firma ubezpieczeniowa odrzuciła zwrot kosztów opieki nad jednym pacjentem i jest poddawana weryfikacji u drugiego pacjenta. Wynik był nieoczekiwany, ponieważ obaj pacjenci przeżyli, a ponieważ nie zrobiłem nic , ostra hospitalizacja została uznana za nieuzasadnioną.
Obaj pacjenci zostali przyjęci z oczekiwaniem, że śmierć jest bliska. Jeden miał 90 lat, z ciężką otępieniem, skurczowym ciśnieniem krwi 60 mm Hg i temperaturą 88 ° F. Drugi pacjent był w szoku kardiogennym ze skurczowym ciśnieniem krwi 70 mm Hg i częstością rytmu serca równą 40. Obaj pacjenci uprzednio ustalili, że gdy zbliża się śmierć, należy zapewnić jedynie opiekę zapewniającą komfort. W obu przypadkach członkowie rodziny lub opiekunowie wyrazili zaniepokojenie, że pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemną śmierć i życzyli sobie podjęcia środków, aby temu zapobiec. Obydwaj pacjenci zostali przyjęci z prośbami o wygodę w razie potrzeby (np. Morfina na duszność) i oboje odzyskali spontanicznie.
Ubezpieczenie zdrowotne pokryłoby koszty opieki dla któregokolwiek z tych pacjentów, gdybym przewidział środki podtrzymujące życie. Zapłaciłby, gdybym przepisał kroplówkę morfiny, która nie byłaby wskazana i mogłaby skutecznie stanowić eutanazję. Ubezpieczenie nie opłacało się w dobrej wierze, że śmierć była bliska, troska opiekunów pacjentów o możliwość znacznego cierpienia i plan natychmiastowej interwencji, gdyby doszło do cierpienia.
Sytuacja jest podobna do tej, w której pacjent o wysokim ryzyku zgłasza się do oddziału ratunkowego z bólem w klatce piersiowej, ale tylko po to, aby ocena wykazała refluks żołądkowo-przełykowy. Ubezpieczyciele zwykli odrzucać te twierdzenia – i czasami wciąż to robią – ponieważ pacjent przedstawił tylko niestrawność . Być może nadszedł czas, aby standard ostrożnego laika znalazł zastosowanie w opiece paliatywnej.
Andrew M. Knoll, MD
Syracuse, NY 13207
(2)
[przypisy: disulfiram, bisoprolol, ambroksol ]
[hasła pokrewne: cystis epidermalis, serwatka z mleka owczego, allegro tangle teezer ]

0 thoughts on “Ubezpieczenie zdrowotne i opieka paliatywna”