Skip to content

Przetrwanie jesieni: Osobista podróż lekarza AIDS ad

2 lata ago

429 words

Dla nich nawet obiecująca nowa wielolekowa terapia przeciw wirusowi HIV ma ograniczoną wartość, ponieważ uzależnienia i graniczne zasoby stanowią ogromne przeszkody w przestrzeganiu tak złożonego i kosztownego leczenia. Ważne są myśli Selwyn o narkomanii. Nie wydaje osądów, ale próbuje zrozumieć agonię uzależnionego i frustrację lekarza: Zjawisko to jest poza winą i śmiertelnością. . . . Nie możemy ich także ratować, ani też nie mamy prawa ich potępiać. Mniej więcej w połowie punktu Surviving the Fall staje się konfesjonałem i uczymy się znaczenia tytułu książki. Po sześciu trudnych latach w wirażu AIDS, Selwyn osiągnął kluczowy punkt w swoim życiu. Wyczerpany codziennymi tragediami i zbyt wieloma pogrzebami, w końcu poddaje się uderzeniu śmierci ojca 30 lat wcześniej. Przez trzy dekady jego dobra matka i ciotki ukrywały historię upadku Aarona Selwyna (lub skoku) z okna wieżowca. Nawet stłumili wspomnienia zmarłego ojca, pozostawiając tylko niektóre wyblakłe zdjęcia i kilka rzeczy osobistych (obrączka, stara brzytwa), które Selwyn odkrył później. Nic dziwnego, że Selwyn łączy samobójstwo i AIDS jako wariacje na temat tajnych stygmatów.
Pomagając w warsztatach prowadzonych przez Centrum Elizabeth Kübler-Ross, Selwyn powoli odkrywa sposoby na opłakiwanie i rozpoczęcie rozwiązywania niezgody z dzieciństwa. Czterdzieści lat po śmierci ojca Selwyn uzyskuje od matki informacje potrzebne do znalezienia okna na 23. piętrze 30 Broad Street w finansowej dzielnicy Manhattanu, okna, z którego Aaron Selwyn w wieku 35 lat, spadł lub skoczył w 1955 roku. Blizna leczy się tylko wtedy, gdy Selwyn odwiedza krematorium trzymając prochy ojca i nakazuje im przenieść się z zaniedbanego zakątka do Sali Spokoju. Tym gestem Selwyn w końcu pozwala odejść.
Lekarze zaangażowani w leki o wysokim stopniu stresu często płacą ukrytą cenę za kontynuowanie swojej pracy zawodowej. Chirurgi urazowi, onkolodzy i specjaliści od AIDS, nazywają go wypaleniem, wyczerpaniem zasobów osobistych wymaganych dla wymagających technicznie procedur i humanitarnej opieki medycznej. Przetrwanie jesieni nie polega tak naprawdę na wypaleniu, ale na zamieszaniu wywołanym przez epidemię AIDS u piśmiennego i wrażliwego lekarza, który już był psychicznie ranny. Pod presją, stłumione dziecięce ciosy Selwyn wybuchają i łączą się z traumą oglądania młodych pacjentów umierających z powodu choroby zakaźnej. Surviving the Fall opowiada uszlachetniającą historię o tym, jak jeden lekarz uporządkował swoje zawodowe obowiązki i swoje życie.
Robert S. Schwartz, MD

[podobne: Leukocyturia, bromazepam, bisoprolol ]
[więcej w: wodniak powrózka nasiennego, grzybek tybetański allegro, acetylowany adypinian diskrobiowy ]

0 thoughts on “Przetrwanie jesieni: Osobista podróż lekarza AIDS ad”