Skip to content

Wybuch związany z intensywną transmisją wirulentnego szczepu Mycobacterium tuberculosis ad 8

2 lata ago

492 words

W rezultacie osoby zakażone zaczęły profilaktycznie przyjmować izoniazyd stosunkowo niedługo po zakażeniu. W związku z tym liczba przypadków wtórnych w tym wybuchu była niewielka w porównaniu z liczbą zakażeń, prawdopodobnie odzwierciedlając wartość badania kontaktowego i profilaktykę izoniazydem. Szczep biorący udział w tej epidemii został wybrany do projektu sekwencjonowania genomu M. tuberculosis.20 Dalsza analiza niezwykłej zdolności tego szczepu do wzrostu w modelu zwierzęcym może pomóc w wyjaśnieniu szczegółów dotyczących przenoszenia i patogenności M. tuberculosis. Badania mające na celu identyfikację genów i produktów genowych zaangażowanych w te procesy mogą prowadzić do identyfikacji czynników wirulencji pałeczki gruźlicy, które są ważne dla wzrostu in vivo lub rozwoju lub przenoszenia choroby. To z kolei może doprowadzić do opracowania szczepionki podjednostkowej, której celem jest krytyczny czynnik wirulencji lub test w celu identyfikacji osób o wysokim ryzyku wystąpienia aktywnej choroby. Podobnie, badanie antygenów odpowiedzialnych za wywoływanie silnych odpowiedzi PPD może identyfikować antygeny, które mogą być stosowane jako odczynniki do testu skórnego w celu identyfikacji osób zarażonych wysoce wirulentnym szczepem lub osób, u których prądy te aktywnie replikują. Identyfikacja osób z wysokim ryzykiem zachorowania na gruźlicę pozwoliłaby nam skierować wysiłki kontrolne na gruźlicę u osób najbardziej potrzebujących terapii prewencyjnej i najprawdopodobniej stać się źródłem dalszego rozprzestrzeniania się choroby.
Prawdopodobnie w obszarze, w którym wystąpiło to ognisko, istnieje duży rezerwuar osób zarażonych M. tuberculosis, aw niektórych przypadkach może rozwinąć się aktywna choroba. Ze względu na niezwykłą charakterystykę przenoszenia tego szczepu M. tuberculosis ważne będzie utrzymanie aktywnego nadzoru w tym obszarze.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wstępne wyniki tego badania zostały przedstawione na American Thoracic Society Meeting w Nowym Orleanie, 11-15 maja 1996 r. (Streszczenie A334) oraz na spotkaniu Towarzystwa ds. Chorób Zakaźnych Ameryki, San Francisco, 14-17 września 1997 r. (Streszczenie 35) .
Jesteśmy wdzięczni Teresie Seitz i Vince owi Mortimer z Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy za ocenę systemu wentylacji w fabryce, w której pracował pacjent indeksowy; Charlesowi Woodleyowi, Jeffowi Shepardowi i Stephenowi Deitrichowi za wykonanie odcisków palców DNA; oraz członkom personelu lokalnych wydziałów zdrowia i programom kontroli gruźlicy w państwowych departamentach zdrowia w celu uzyskania pomocy.
Author Affiliations
Z Zakładu Eliminacji Gruźlicy, Krajowego Centrum ds. HIV, STD i Zapobiegania Gruźlicy (SEV, TA, IMO), Wywiadu Epidemii, Biura Programu Epidemiologii (MPCS, TA) oraz Działu AIDS, STD i Laboratorium Badawczego TB , National Center for Infectious Diseases (TFS), Centers for Disease Control and Prevention, Atlanta; Departament Mikrobiologii i Immunologii, Colorado State University, Fort Collins (IO); Departament Zdrowia w Tennessee, Region Upper Cumberland, Cookeville (DH, HW); i Kentucky Department for Health Services, Frankfort (JSJ).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Valway a w dziale eliminacji gruźlicy, Mailstop E-10, Centers for Disease Control and Prevention, 1600 Clifton Rd., Atlanta, GA 30333.
[przypisy: bromazepam, busulfan, noni ]
[przypisy: mielopatia szyjna objawy, barszcz zwyczajny a sosnowskiego różnice, philips lumea allegro ]

0 thoughts on “Wybuch związany z intensywną transmisją wirulentnego szczepu Mycobacterium tuberculosis ad 8”